دوشنبه, 04 آبان 1394 09:29

10روش جذاب استفاده از تکنولوژی سبز

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

خانه ای که طبیعت را در آغوش گرفته است

این خانه شگفت انگیز طبیعت را در آغوش گرفته است.علاوه بر این روش های دیگری برای بردن طبیعت به خانه وجود دارد.

 

 

همه ما در زندگی روزمره از انرژی های بسیاری استفاده می‌کنیم. انرژی برای گرم کردن، خنک کردن، برق، آب، و.... نگرانی برای آنها امری طبیعی است. خوشبختانه روش های زیادی برای ذخیره کردن انرژی در زندگی روزمره شما وجود دارند که در اینجا 10 نمونه از جذابترین روش های تکنولوژی سبز را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 

 

گرم کردن آب مصرفی

برای گرم کردن آب مقدار زیادی انرژی مصرف می‌شود. استفاده از آب گرمکن خورشیدی و در واقع کمک گرفتن از خورشید برای تامین انرژی گرمایشی تقریبا متداول شده است. در مکان هایی که این روش جواب نمی‌دهد می توان از سیستم گرمایشی بدون مخزن آب استفاده کرد، فایده این روش این است که شما همه آب را گرم نمی کنید، فقط مقداری را که لازم دارید گرم می شود.

 

همیشه در حمام آبگرم زیادی هدر میرود

 

 

انرژی سبز

یک دستگاه تولید برق بادی روی پشت بام که نه تنها برای ساختمان های تجاری بلکه برای منازل مسکونی هم به کار می رود. آنها قادرند نیمی از انرژی منزل شما را تامین کنند. دیگر این که اگر بیشترین انرژی مصرفی منزل شما صرف گرم کردن و سرد کردن می شود می توانید از پنجره های دوجداره استفاده کنید. آنها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند گرما و سرما را در منزل حفظ کنند.

 

استفاده از پنجره های دوجداره کمک به حفظ انرژی

 

 

کف پوش سبز

 کف خانه را با پوششی از بامبو بپوشانید، بامبو یک منبع طبیعی قابل تجدید، بسیار محکم و ضد رطوبت نیز هست.

روش دیگر برای نجات درختان پوشاندن کف با لایه فیبرون است. فیبرون از بازیافت مواد پلاستیکی تهیه می شود و جلوه خاصی به کف خانه می دهد. بیشر از درختان دفاع کنید و کمتر از ترکیبات چوبی استفاده کنید و با استفاده از پوششهای غیر طبیعی (مانند کفپوشهای بتنی)سبک مدرنی را به خانه ببرید.

 

این کف پوش دوست داشتنی از جنس بتون است

 

 

پشت بام سبز

پنل های خورشیدی بهترین وسیله برای هر خانه سبز هستند. یک پشت بام سبز درست کنید. با این کار در حالی که سبزی و نشاط را به خانه می آورید از نابود شدن محیط زیست اطراف نیز جلوگیری می‌کنید.

 

پنل های خورشیدی روی پشت بام مقدار زیادی انرژی را ذخیره می کنند

 

 

طراحی با دوام و ادامه دار

یک سیستم ذخیره سازی آب باران نصب کنید و از آن برای آبیاری گیاهان استفاده کنید. این کار باعث می شود تا در مصرف آب شیر صرفه جویی زیادی شود. بهتر آن است که این سیستم خود از مواد بازیافت پلاستیکی تهیه می شود. ترکیبی از عناصر طبیعی مثل یک شاخه کوچک، میوه کاج ویا دانه بلوط را داخل خانه بگذارید چه تزیینی بهتر از استفاده از عناصر طبیعی؟

 

با آوردن یک شاخه گل از باغ خانه را تزیین کنید

 

 

لوازم برقی هوشمند

لوازم برقی هوشمند مانند رباتی عمل می کنند که موقع ترک منزل برق ها را خاموش می کنند. اگر فراموش می کنید که لوازم برقی بلااستفاده را خاموش کنید از یک نوار قدرت انرژی هوشمند کمک بگیرید. این وسیله جریان برق وسایلی را که بعد از مدتی مورد نیاز نیستند را قطع می کند و در هزینه ماهانه پرداخت برق صرفه جویی می شود. مواقعی که در منزل نیستید از تکنولوژی برای صرفه جویی در مصرف انرژی کمک بگیرید.

 

لوازم برقی ساختمان

 

 

آبیاری سبز

حوضچه ای برای جمع آوری آب باران داشته باشید. این کار باعث صرفه جویی در هزینه مصرف آب می شود. در عوض از آب شیر برای حمام و شستشو استفاده می شود. تمام چیزی که لازم دارید یک حوضچه کوچک است که آب باران را ذخیره می کند وبعداٌ از آن برای آب دادن گل ها استفاده می شود. برای اینکه مخزن آب زودتر پر شود بهتر است آن را زیر ناودان تعبیه کنید.

 

حوضچه داخل حیاط

 

گرمای سبز

علاوه بر پنل های خورشیدی روش دیگری هم برای ذخیره انرژی و هزینه وجود دارد. از یک پمپ گرمایی ژیوترمال استفاده کنید. هزینه اولیه آن بیشتر از هزینه نوع سنتی است اما در دراز مدت باعث کم شدن هزینه ها می شود. به علاوه خیلی بی صداتر از نوع قبلی است. (شومینه زیباست اما به استفاده از پمپ گرمایی ژیوترمال هم فکر کنید)

 

شومینه ژیو ترمال

 

 

شستشوی سبز

توالت مرکز اسراف آب است، به خصوص توالت های قدیمی. برای جلوگیری از هدر رفتن آب از یک سیفون کم مصرف استفاده کنید. این سیفون آب را به مقداری که لازم دارید مصرف می کند و به این ترتیب هم در مصرف آب وهم در پرداخت هزینه صرفه جویی می شود.

 

مصرف آب در سرویس های بهداشتی همواره زیاد بوده

 

 

.مدیریت سبز

اگر تمام روش های بالا را امتحان کرده اید و باز نگران مصرف انرژی هستید از سیستم مدیریت سبز استفاده کنید. این سیستم شامل مانیتوری است که می تواند دستگاهی را که بیشترین مصرف را دارد پیدا کرده وسپس اطلاعات را به کامپیوتر می فرستد. باتوجه به این اطلاعات متوجه می شوید کدام یک از وسایل باید تعویض شوند.

بعضی از راه هایی که پیشنهاد شدند آسان بودند، اما بعضی دیگر نیاز به نصب دستگاه داشتند. نگران هزینه نصب اولیه آنها نباشید. اعتبار مالی انرژی سبز تا مقدار زیادی هزینه اولیه نصب را جبران می کند.

سعی کنید یکی از بهترین راه های ارایه شده را انتخاب کرده و امتحان کنید. از مصرف کننده به یک ذخیره کننده انرژی تبدیل شوید.

 

خانه ای با فناوری سبز

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده 795172 مرتبه آخرین بروز رسانی دوشنبه, 04 آبان 1394 09:29
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید