پنج شنبه, 23 مهر 1394 18:40

رستوران شیک و گرمسیری Lemongrass

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

رستوران شیک و گرمسیری Lemongrass، اندونزی

طراحی از : Estain &Associates-CAAn

 

Lemongrass رستورانی بسیار زیبا و راحت واقع در غرب جاوابوگار در اندونزی می باشد. این رستوران بسیار شبیه به مکان های تاریخی مانند قصر Bogor ساخته شده است، مکانی که یکی از بزرگترین گلخانه ها روی کره زمین در آنجا قرار دارد.

هدف اصلی ساخت این رستوران به این شکل، تحقیق و دانستن بیشتر درمورد بوگار است.

 

رستوران Lemongrass

Lemongrass رستورانی بسیار زیبا و راحت واقع در غرب جاوابوگار در اندونزی می باشد

 

 

بسیاری از افراد به بوگار فکر نمی‌کنند و اصلا نمی‌دانند که بوگار تنها 6 کیلومتر با جاکارتا، پایتخت اندونزی فاصله دارد. "Buitenzorg Bogor" هلندی ها آن را به این نام می خوانند، به عنوان یک خانه تفریحی بهاری ژنرال دولت هند شرقی محسوب می شد.

Buitenzorg در هلندی به معنی (بدون توجه) که در واقع به نوعی نشان دهنده ی این عنوان است که افراد در آنجا بدون هیچگونه استرسی می توانند احساس پناه و آرامش کنند.

 

بوگار

بوگار تنها 6 کیلومتر با جاکارتا، پایتخت اندونزی فاصله دارد

 

 

این ایده از مشاهده بوگار که در واقع بهشت استوایی است گرفته شده است. مدل طراحی بیرونی، داخل و منظره این رستوران با هم ترکیب شده و تشکیل یک بهشت گرمسیری را می دهد.

 

بهشت استوایی

این ایده از مشاهده بوگار که بهشت استوایی است گرفته شده است

 

 

با قدری تامل متوجه می شویم که ساختمان این رستوران در نقطه مرکزی ناحیه ای قرار گرفته است که ارتباطی با Biutenzorg که محیطی کاملا آرام است دارد. برای اتمام سازماندهی این رستوران مخصوصا به صورت فضای باز خارجی طراحی شده است.

 

 فضای خارجی رستوران

دقت در طراحی فضای خارجی

 

 

رستوران دارای چهار قسمت است، ناحیه غذا خوری اولیه، فضای باز، طبقه دوم جهت میهمانی و غذاخوری طبقه بالا. مشتریان ابتدا برای ورود به رستوران باید از دالان سرسبز گرمسیری عبور کنند که با صدای شرشر آبی که از استخر می آید و سرسبزی و بوی خوش طبیعت که فضای رستوران را تحت تاثیر قرار داده همراه شوند.

 

مبلمان رستوران

سرسبزی و بوی خوش طبیعت فضای رستوران را تحت تاثیر قرار داده 

 

 

 افراد می توانند از اتاق انتظار دو قسمت ابتدایی رستوران یعنی ناحیه اولیه(غذاخوری) و قسمت داخلی میهمانی را ببینند. مصالح ساختمانی مانند چوب، سنگها و کاشی های سفالی همه دست به دست هم داده و باعث ایجاد احساس گرمی و آرامش می شوند.

 

طراحی فضای بیرونی

 

 

 

یک آشپزخانه اپن طویل، از افرادی که وارد رستوران میشوند دعوت می کند تا منوی غذا و غذاهای آماده  را مشاهده کنند. کف قسمت اصلی پذیرایی از موزاییک طاووسی استفاده شده و به عنوان راهرویی برای عبور از قسمت اول غذاخوری به منطقه روباز استفاده می شود. قسمت مهمانی دارای مشعل فلزی و فضای سبزی است که آنجا را محصور کرده است. هنگامی که افراد وارد محیط غذاخوری روباز می شوند آنها می توانند علاوه بر لذت بردن از غدا غرق در زیبایی محیط بیرون نیزشوند. در حالی که ظاهر و فضای بیرونی بوگار به آنها خوش آمد می گوید.

 

فضای باز رستوران

 

 

 

با وجود سایه ای که روی وسایل هست، لوازم چشمها را سرگرم می کند. قسمت عمده وسایل خارجی ترکیبی از سنگ های کرم رنگ گرمسیری است.

 

فضای سبز و طراحی داخلی

در غذاخوری افراد خود را کاملا به طبیعت نزدیک احساس میکنند

 

 

طبقه دوم رستوران از طبقه اول کوچکتر است. سقف قسمت مهمانی طبقه دوم مانند قفس پرنده است و در غذاخوری افراد خود را کاملا به طبیعت نزدیک احساس میکنند.

 

طراحی داخلی رستوران

 در غذاخوری افراد خود را کاملا به طبیعت نزدیک احساس میکنند

 

 

طبقه دوم علاوه بر یک ایوان، یک قسمت غذاخوری در بالا را هم دارد .محل نشستن در غذاخوری طبقه دوم بسیار رسمی تر است در حالی که بسیار راحت طراحی شده است.

 

وساایل رستوران

 

 

قسمت مهمانی بالای خانه به خودی خود در پاسیو طبقه دوم قرار دارد. طراحی کلی ساختمان همراه با میز پیشخوان طویل و صندلی هایی برای دیدن منظره های پاییزی، کوهها و گلخانه در قسمت عقب رستوران، سایه افتاده روی مبلمان، نقاشی چینی آبی رنگ، چوب های بکاربرده شده همه و همه باعث می شوند که افراد خود را در بهشت گرمسیری ببینند.

 

مبلمان رستوران

 

فضای داخلی رستوران

 

ارتباط بین طراحی داخلی و خارجی رستوران

  

هماهنگی رنگ در دکوراسیون

 

رستوران lemongrass

  

استفاده از چوب در طراحی داخلی

 

استفاده از عنصر چوب در طراحی داخلی

 

نورپردازی رستوران

 

تنوع در بکارگیری وسایل رستوران

 

رستوران lemongrass در شب

 

نمای بیرونی رستوران

 

پلان رستوران lemongrass

پلان رستوران

پلان رستوران

پلان رستوران

پلان رستوران

پلان رستوران

پلان رستوران

پلان رستوران

پلان رستوران

 

 

 

 

مشاهده 131957 مرتبه آخرین بروز رسانی پنج شنبه, 23 مهر 1394 18:40
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید